
Dziennik Trybuna: Cały zespół opuszcza redakcję
[2014-01-30 13:44:43]
Cały dotychczasowy zespół opuścił już oficjalnie redakcję „Dziennika Trybuna”. Powodem decyzji jest niedotrzymywanie obietnic przez faktycznego wydawcę tytułu, Jarosława Podolskiego. W ostatnim czasie z redakcji zwalniano kolejnych dziennikarzy, w tym pełniącego obowiązki szefa działu zagranicznego, Bojana Stanisławskiego. Inni dziennikarze odeszli wcześniej z własnej woli. Dziennik przeszedł też w ostatnim czasie zmianę, na skutek której wydania ukazywały się zaledwie… trzy razy na tydzień.
Jak część z was już wie, po dziewięciu miesiącach pracy – dzisiaj jest nasz ostatni dzień w Dziennik Trybuna. Po kolejnych urągających ludzkiej godności negocjacjach z właścicielem zespół postanowił odejść. Za stawki zaoferowane przez kapitalistę nie jesteśmy w stanie funkcjonować, a redukowanie kolejnych członków i członkiń doprowadziło do sytuacji, ze nie ma komu robić gazety. Dziękujemy, że byliście z nami! Z socjalistycznym pozdrowieniem, Zespół Dziennik Trybuna – oświadczenie o takiej treści pojawiło się na facebookowym fanpage’u gazety, który został już usunięty z serwisu.
Podolski w rozmowie z lewica.pl stwierdził, że nie jest odpowiedzialny za zniknięcie strony dziennika z Facebooka oraz wstrzymuje się ws. komentarza do decyzji zespołu, ponieważ informacja na jej temat jeszcze do niego nie dotarła.
Osobiście poinformowałam pana Podolskiego, iż utraciliśmy zespół i nie jesteśmy w stanie dłużej wydawać gazety. Jeśli pan Podolski mówi, że informacja ta do niego nie dotarła, może należy rozumieć to dosłownie. Nam także bardzo trudno przyjąć do wiadomości, że dziewięć miesięcy naszej pracy zakończyło się w taki sposób. Proszę pozwolić mi skorzystać z okazji, żeby podziękować wszystkim, którzy wspierali naszą gazetę, jako Autorzy i Czytelnicy. Wierzę, że jeszcze się spotkamy - tłumaczy lewica.pl Agnieszka Wołk-Łaniewska, była naczelna tytułu.
Nie wiadomo czy tytuł będzie dalej wydawany, dotychczasowy zespół dziennikarzy nie posiada na ten temat żadnych informacji. Mało prawdopodobne wydaje się natomiast, aby na rynek mógł trafić planowany przez Podolskiego tygodnik opinii.
Łukasz Drozda Ilus. Dziennik Trybuna
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
2 lipca:
1839 - Bunt niewolników na statku Amistad.
1840 - W Rzymie zmarł Bogdan Jański, pierwszy chronologicznie polski socjalista, saintsimonista.
1843 - W Cassino urodził się Antonio Labriola filozof, teoretyk marksizmu, działacz włoskiego ruchu robotniczego.
1923 - W Bninie urodziła się Wisława Szymborska, poetka, eseistka i krytyk literacki, tłumacz, felietonistka; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996).
1925 - Urodził się Patrice Lumumba, kongijski polityk lewicowy, pierwszy premier niepodległego Konga, obalony i zamordowany 1961.
1925 - Urodził się Medgar Evers, aktywista ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnej ludności w USA; zamordowany w 1963.
1928 - W Wielkiej Brytanii kobiety, które ukończyły 21. rok życia otrzymały czynne i bierne prawo wyborcze.
1949 - Zmarł Georgi Dymitrow, bułgarski działacz komunistyczny. 1933 oskarżony przez nazistów o podpalenie Reichstagu. Uniewinniony. 1946 premier Bułgarii. 1948 sekretarz generalny BPK.
1964 - Prezydent USA Lyndon Johnson podpisał ustawę o swobodach obywatelskich dla Afroamerykanów. Dokument ten podpisał również Martin Luther King.
1976 - Zjednoczenie Wietnamu Północnego z Południowym i utrworzenie Socjalistycznej Republiki Wietnamu.
1979 - Przez uczestników ROPCiO z Krakowa został założony Ruch Porozumienia Polskich Socjalistów. Byli to: Krzysztof Bzdyl, Krzysztof Gąsiorowski, Stanisław Janik-Palczewski, Romana Kahl-Stachniewicz, Mieczysław Majdzik i Stanisław Tor.
2006 - W Managui zmarł Herty Lewites, lewicowy polityk nikaraguański, minister w sandinistowskim rządzie w latach 1979-90.
?