Belgia nałoży sankcje na Izrael?

[2023-11-09 19:57:03]

Belgijska wicepremier Petra De Sutter wezwała swój rząd do nałożenia sankcji na Izrael i rozpoczęcia dochodzenia w sprawie izraelskiego bombardowania szpitali i obozów uchodźców w Strefie Gazy.
W wywiadzie dla dziennika Niueuwsblad, De Sutter mówiła, że "czas nałożyć sankcje na Izrael. Deszcz bomb jest nieludzki. W czasie gdy w Gazie dokonywane są zbrodnie wojenne, Izrael ignoruje międzynarodowe żądania zawieszenia broni".

De Sutter powiedziała też, że Unia Europejska powinna natychmiast zawiesić swoje porozumienie o współpracy z Izraelem, że należy nałożyć sankcje na produkty sprowadzane z okupowanych terenów palestyńskich, a także zakazać wjazdu na terytorium Unii Europejskiej agresywnym osadnikom, żołnierzom i politykom izraelskim odpowiedzialnym za zbrodnie wojenne.

"Izraelskie bombardowania zwiększają totalną beznadzieję Palestyńczyków. Bez prawdziwego rozwiązania, przemoc będzie się powtarzała. Dlatego właśnie polityczne rozwiązanie polegające na uznaniu państwa palestyńskiego jest konieczne" - mówiła Petra De Sutter.

Wicepremier wezwała do wspierania działań Międzynarodowego Trynunału karnego w Hadze na rzecz dochodzenia w sprawie zbrodni wojennych Hamasu i Izraela.

Dwa dni wcześniej, także belgijski premier Alexander De Croo powiedział, że działań Izraela nie można już traktować jako proporcjonalych z punktu widzenia prawa do samoobrony.

Bartłomiej Zindulskidrukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 czerwca:

1793 - Rewolucyjny Konwent uchwalił konstytucję Republiki Francuskiej gwarantującą po raz pierwszy w historii powszechne prawo wyborcze.

1821 - Wojska Simóna Bolívara zwyciężyły w bitwie o Carabobo, będącej ostatecznym rozstrzygnięciem wojny o niepodległość Wenezueli.

1901 - Otwarto pierwszą wystawę prac Pabla Picassa, hiszpańskiego malarza przez lata związanego z lewicą.

1902 - Urodziła się Lidia Ciołkoszowa, działaczka PPS, historyczka. Żona Adama Ciołkosza. Od 1979 przewodnicząca PPS na obczyźnie, od 1990 honorowa przewodniczaca PPS w kraju.

1905 - W Warszawie PPS zorganizowała powszechny strajk solidarności z robotnikami Łodzi.

1905 - Zmarł Kazimierz Kelles-Krauz, filozof, socjolog, publicysta, pedagog; działacz i teoretyk Związku Zagranicznego Socjalistów Polskich, później Polskiej Partii Socjalistycznej.

1944 - Na stacji kolejowej Ryczów k. Wadowic zginął w walce z Niemcami Adam Rysiewicz, sekretarz OKR (WRN) Kraków.

1945 - W Paryżu powstał Komitet Sekcji Odrodzonej PPS.

1957 - Tajni agenci dominikańskiego dyktatora Rafaela Trujillo przeprowadzili nieudany zamach na centrolewicowego prezydenta Wenezueli Rómulo Betancourta, co wywołało międzynarodowy skandal.

1960 - Patrice Lumumba został pierwszym premierem Demokratycznej Republiki Konga.

1961 - Urodziła się Rebecca Solnit, amerykańska eseistka, aktywistka i historyczka.


?
Lewica.pl na Facebooku