Biedroń i Nowicka zaczynają kampanię

[2005-08-25 11:46:18]

24 sierpnia w gejowskim klubie Rasko rozpoczeła się kampania prezesa Kampanii Przeciw Homofobii Roberta Biedronia oraz przewodniczącej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wandy Nowickiej.

Oboje startują w Warszawie z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Biedroń do Sejmu z miejsca czwartego, Nowicka do Senatu z rekomendacji Unii Lewicy III RP.

"Chcemy zająć się sprawami dotyczącymi nas wszystkich. Liczymy na głosy osób, które mają dosyć polityków zajmujących się sobą" - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Nowicka. Zadeklarowała, że liczy na poparcie kobiet, osób wykluczonych i dyskryminowanych.

Biedroń stwierdził z kolei, że chciałby trafić ze swoim programem do ludzi młodych. W kampania ma skupić się na sprawach takich jak obrona wolności i demokracji czy równe szanse dla ludzi młodych.

W inauguracji kampanii uczestniczyli sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski, wiceprzewodnicząca Unii Lewicy III RP Katarzyna Kądziela oraz wiceprzewodnicząca KPH Marta Abramowicz.

Rafał Zieleniewski
Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki
Zapraszam
LeftRadio - Lewicowe radio
Internet
-
Szukam" Metody interpretacji historii Argentyny" N.Morano

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

23 stycznia:

1793 - Konwencja podziałowa rosyjsko-pruska w Petersburgu w sprawie II rozbioru Polski, motywowana szerzeniem się "zarazy jakobińskiej".

1873 - W Błażkowej urodził się Karol Irzykowski, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, teoretyk filmu, współpracownik "Robotnika".

1891 - W Ales na Sardynii urodził się Antonio Gramsci działacz robotniczy, teoretyk marksizmu, filozof.

1898 - W Rydze urodził się Siergiej Eisenstein, wybitny radziecki reżyser, scenarzysta, montażysta, operator filmowy, scenograf filmowy i teatralny oraz teoretyk filmu.

1940 - NKWD aresztowała we Lwowie grupę lewicowych pisarzy polskich, m.in. Władysława Broniewskiego, Aleksandra Wata, Tadeusza Peipera i Anatola Sterna.

1998 - W wyniku poparzeń zmarł Alfredo Ormando, włoski pisarz, który podpalił się na Placu św. Piotra w Watykanie w proteście przeciwko postawie i polityce Kościoła katolickiego wobec chrześcijan o orientacji homoseksualnej.

2002 - W Paryżu zmarł Pierre Bourdieu, wybitny francuski socjolog, twórca teorii władzy symbolicznej.

2007 - W Warszawie zmarł Ryszard Kapuściński, wybitny reportażysta, dziennikarz, publicysta, poeta i fotografik.

2014 - Catherine Samba-Panza jako pierwsza kobieta w historii kraju przejęła obowiązki prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej.


 
Lewica.pl na Facebooku