Warszawa: Kolejny protest pracowników Cukrowni Wożuczyn

[2006-09-20 10:03:35]

19 września w Warszawie odbył się protest pracowników Cukrowni Wożuczyn. Uczestniczyło w nim blisko 250 osób, w tym zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność".

Związkowcy protestowali przeciwko podziałowi zakładu pracy i wygaszaniu produkcji. Załoga cukrowni domaga się ponadto gwarancji stworzenia programu systematycznego wdrażania produkcji bioetanolu oraz odwołania prezesa Krajowej Spółki Cukrowej Krzysztofa Kowy.

Pracownicy cukrowi demonstrowali przed siedzibą Krajowej Spółki Cukrowej oraz Ministerstwem Skarbu Państwa, gdzie uzyskali zapewnienie, że 21 września rozpoczną się negocjacje w których MSP będzie arbitrem. Doszło także do spotkania delegacji manifestujących z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem.

Starosta Tomaszowa Lubelskiego Edward Żuk wystąpił tymczasem z listem otwartym do premiera Jarosława Kaczyńskiego w którym krytykuje działania Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.

W samej cukrowni od blisko miesiąca trwa strajk głodowy. Komitet Protestacyjny w zakładzie zdecydował także o rozpoczęciu bezterminowego strajku okupacyjnego. Odbywa się on w godzinach 7-15 i polega na okupowaniu zakładu oraz zaprzestaniu wszelkiej obsługi wewnetrznej i zewnetrznej cukrowni, a także zaprzestaniu pracy we wszystkich systemach informatycznych.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Przyjdź na Weekend Antykapitalizmu 2024 – 24-26 maja w Warszawie
Warszawa, ul. Długa 29, I piętro, sala 116 (blisko stacji metra Ratusz)
24-26 maja
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 maja:

1881 - Urodziła się Natalia Gąsiorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w Łodzi, członkini PAN.

1882 - Urodziła się Sigrid Undset, wybitna powieściopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.

1945 - Ukazał się pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego założycielem i redaktorem naczelnym był członek PPS Rafał Praga.

1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.

1947 - Urodziła się Nancy Fraser, amerykańska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szkoły frankfurckiej.

1990 - Na przystanku autobusowym w mieście Riszon le-Cijjon izraelski żołnierz zastrzelił 7 Palestyńczyków.

2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniający systemowy charakter tortur, gwałtów i poniżania dzieci przez katolickich księży i zakonnice, zarządzających ośrodkami wychowawczymi.

2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) został prezydentem Timoru Wschodniego.

2018 - Ubiegający się o reelekcję Nicolás Maduro wygrał w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku