Włochy: Homoseksualizm jest "czymś naturalnym"

[2007-03-06 19:59:21]

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla włoskiej edycji miesięcznika "Focus", 64 procent Włochów uważa homoseksualizm za "coś naturalnego", a tylko mniej niż 30 procent ankietowanych twierdzi, że jest to coś "nienaturalnego".

Z wyników ankiety dowiadujemy się także, że 76 procent obywateli Włoch jest za tym, by homoseksualiści otwarcie przyznawali się do swoich skłonności, a 95 procent ankietowanych chce przyjaźnić się z osobą o innej orientacji seksualnej.

Ogłoszenie wyników sondażu przypadło na czas, gdy w Senacie rozpoczynają się prace nad projektem ustawy o przyznaniu niektórych praw i przywilejów dla tak zwanych związków stałych, także homoseksualnych. Projekt budzi kontrowersje w samej koalicji rządowej. Jest też mocno krytykowany przez Watykan i episkopat. Elio Sgreccia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia twierdzi, że obowiązkiem włoskich katolików jest niedopuszczenie do przyjęcia ustawy i wszelkich podobnych praw, ponieważ przyznanie przywilejów parom homoseksualnym byłoby wbrew prawu naturalnemu.

Przemysław Zieliński


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki
Zapraszam
LeftRadio - Lewicowe radio
Internet
-
Szukam" Metody interpretacji historii Argentyny" N.Morano

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

23 stycznia:

1793 - Konwencja podziałowa rosyjsko-pruska w Petersburgu w sprawie II rozbioru Polski, motywowana szerzeniem się "zarazy jakobińskiej".

1873 - W Błażkowej urodził się Karol Irzykowski, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, teoretyk filmu, współpracownik "Robotnika".

1891 - W Ales na Sardynii urodził się Antonio Gramsci działacz robotniczy, teoretyk marksizmu, filozof.

1898 - W Rydze urodził się Siergiej Eisenstein, wybitny radziecki reżyser, scenarzysta, montażysta, operator filmowy, scenograf filmowy i teatralny oraz teoretyk filmu.

1940 - NKWD aresztowała we Lwowie grupę lewicowych pisarzy polskich, m.in. Władysława Broniewskiego, Aleksandra Wata, Tadeusza Peipera i Anatola Sterna.

1998 - W wyniku poparzeń zmarł Alfredo Ormando, włoski pisarz, który podpalił się na Placu św. Piotra w Watykanie w proteście przeciwko postawie i polityce Kościoła katolickiego wobec chrześcijan o orientacji homoseksualnej.

2002 - W Paryżu zmarł Pierre Bourdieu, wybitny francuski socjolog, twórca teorii władzy symbolicznej.

2007 - W Warszawie zmarł Ryszard Kapuściński, wybitny reportażysta, dziennikarz, publicysta, poeta i fotografik.

2014 - Catherine Samba-Panza jako pierwsza kobieta w historii kraju przejęła obowiązki prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej.


 
Lewica.pl na Facebooku