Blokada nielegalnej eksmisji
[2003-10-17 15:20:18]
Komornik, wynajęty przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Wyżyny", przybyły na miejsce próbował dokonać czynności, pomimo że zabrania mu tego Ustawa o ochronie lokatorów, zakazująca eksmitowania bez uprzedniego przyznania lokalu socjalnego. Aby ominąć zakaz wyrzucania z lokalu osób opiekujacych się dziećmi, komornik próbował pozbawić eksmitowanego praw rodzicielskich, nie zważając na fakt, ze nie ma do tego prawa. Tłumaczył, że przybył jedynie aby dostarczyć zawiadomienie o tym, że złożył taki wniosek do sądu, posiadał przy sobie jednak dokumenty wyraźnie świadczące że miał dokonać wyrzucenia lokatora na bruk. Wobec zdecydowanej postawy obecnych, którzy niedopuścili go do mieszkania, musiał odstąpić od wykonania eksmisji. Ani on, ani obecna na miejscu przedstawicielka spółdzielni, nie umieli wytłumaczyć, dlaczego działają bezprawnie. Eksmitowany służył w marynarce wojennej, został odznaczony za udział w akcji ratunkowej, podczas pożaru na ORP "Błyskawica" w roku 1967. Zadłużenie lokalu powstało gdy przebywał poza krajem. Obecnie zarówno on, jak i jego żona pracują, są więc w stanie je spłacić. Prawdopodobnie dojdzie w tej sprawie do ugody z władzami spółdzielni. |
|
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
16 czerwca:
1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.
1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.
1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.
1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.
2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.
2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.
2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.
2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.
?