FMUP: Kasy fiskalne do kościołów!

[2003-11-24 19:24:32]

Młodzieżówka Unii Pracy zaapelowała do Ministerstwa Finansów o rozważenie pomysłu wprowadzenia kas fiskalnych do instytucji kościelnych.

W uchwale czytamy: "Uważamy, że w tak trudnej ekonomicznej sytuacji państwa, każde dodatkowe źródło finansowania, które jest według wszelkich zasad sprawiedliwości społecznej możliwe do wykorzystania, powinno być użyte na rzecz poprawy budżetu. Dlatego też opowiadamy się za opodatkowaniem dochodów instytucji kościelnych – w szczególności zaś dochodów uzyskiwanych przez nie za chrzciny, śluby, pogrzeby czy nabożeństwa intencyjne. Pozwoli to zmniejszyć deficyt budżetowy, a uzyskane dochody proponujemy przeznaczyć na pomoc dla najuboższych".

Pomysł zgloszono w kontekście dyskusji o wprowadzaniu kas fiskalnych między innymi do taksówek czy kiosków ruchu.
Dochody kościołów w Polsce są niemożliwe do oszacowania. Wiadomo jednak, że są niemałe.

W czasie, gdy w kraju panuje bieda, bezrobocie sięga czasem i 30-40%, a wielu rodzin nie stać na jedzenie i ubranie dla dzieci, aż dziw bierze, że instytucja, ktora w swym programie ma wszak wspieranie najuboższych, de facto żyje ponad prawem i wykorzystuje tych, którym, zgodnie ze swoimi ideami miłosierdzia bliźniego, powinna pomagać.

Barbara Nowacka


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Opolu!
Opole, ul. Kopernika 13
13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
Zandberg we Wrocławiu!
Wrocław, Rynek
13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
Zandberg w Częstochowie!
Częstochowa, Plac Biegańskiego
14 maja (środa), godz. 12:00
Zandberg w Krakowie!
Kraków, Mały Rynek
14 maja (środa), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz

Więcej ogłoszeń...


13 maja:

1888 - Zniesiono niewolnictwo w Brazylii.

1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.

1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.

1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.

1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.

1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).

2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.

2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.


?
Lewica.pl na Facebooku