Wolna szkoła, religia do kościoła!

[2010-08-18 18:36:37]

Ruszyły przygotowania do akcji "Wolna szkoła, religia do kościoła!". Kampania, której pierwsza edycja odbyła się 1 września 2009 roku z inicjatywy Młodych Socjalistów, ma na celu informowanie uczniów o ich prawach w zakresie wolności sumienia i wyznania, obowiązujących na terenie szkoły.

W zeszłym roku kilka tysięcy materiałów informacyjnych kampanii trafiło do szkół w około 40 miastach w Polsce. Koordynatorzy akcji zapewniają, że w tym roku kampania osiągnie jeszcze większą skalę.

Przygotowania do akcji toczą się między innymi za pośrednictwem portalu Facebook, gdzie w ciągu dwóch dni udział zadeklarowało blisko 900 osób, pytając o materiały informacyjne i wyrażając swoje poparcie dla akcji.

By dołączyć do kampanii "Wolna szkoła, religia do kościoła" należy skontaktować się z koordynatorem akcji, Jakubem Klimczakiem: j.klimczak@mlodzisocjalisci.pl lub pod numerem telefonu: 661 093 639. Informacje o akcji i wzory ulotek znajdują się na stronie internetowej Młodych Socjalistów.

Mateusz Mirys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


1 lipca:

1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.

1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.

1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.

1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.

1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.

1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.

2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.

2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.


?
Lewica.pl na Facebooku