USA: Skrajnie prawicowy kandydat na wiceprezydenta
[2012-08-12 16:44:08]
![]() Ryan powiązany jest z radykalnie prawicową Tea Party i swoją politykę koncentruje na poparciu programu radykalnych cięć. To właśnie za ich pomocą ultraprawicowy republikanin zamierza przyczynić się do ożywienia amerykańskiej gospodarki. Demokraci opisują go jako radykała, który stanowi zagrożenie dla starszych, uczniów oraz osób korzystających z opieki społecznej. Jest on katolikiem, kongresmenem ze stanu Wisconsin, pełniąc tę funkcję od 14 lat. Ryan został oficjalnie zaprezentowany przez Romney’a podczas wiecu w Norfolk w stanie Virginia. Przedstawiając swojego współpracownika znany z licznych wpadek kandydat republikanów opisał Ryana jako następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Szybko powrócił jednak do mikrofonu, aby sprostować pomyłkę. Wybór kandydata na wiceprezydenta z pewnością pozwoli wyraźniej oddzielić wizerunkowo obu pretendentów do zamieszkania w Białym Domu w czasie następnej kadencji. Romney, który w środowisku republikanów uchodzi za osobę relatywnie umiarkowaną, czyli „wybieralną”, chce w ten sposób wyraźnie odróżnić się od Baracka Obamy. Z tego też powodu prawdopodobnie nie zdecydował się na współpracę z takimi osobami, jak typowany najczęściej przez media były gubernator Minnesoty, Tim Pawlenty. Wśród innych, odrzuconych ostatecznie polityków, o których kandydaturach spekulowano, znajdują się senatorowie Rob Portman i Marco Rubio, którego latynoskie pochodzenie wiązano z nadzieją na głosy tej grupy etnicznej dla republikanów. Odrzucono także mniej prawdopodobne kandydatury gubernatora New Jersey, Chrisa Christie, byłej sekretarki stanu w gabinecie Georege’a W. Busha, Condoleezzy Rice oraz generała Davida Petraeusa. Sondaże wskazują aktualnie nieznaczną przewagę Obamy w sondażach, niemniej sztab obecnego prezydenta ma w ostatnich dniach spore problemy. Jednym z ich powodów jest problem z pozyskiwaniem funduszy na kampanię wyborczą. Kojarzony do tej pory z wyjątkowo sprawną aktywnością w tej dziedzinie Obama nie ma już obecnie przewagi pod względem pozostałych mu do rozdysponowania środków. Romney zyskuje ją tymczasem dzięki dopuszczonym niedawno do finansowania kontrowersyjnym, pozbawionym de facto jakiejkolwiek kontroli komitetom finansowania Super-PACs (Political Action Comittees). Nawet wśród jego oficjalnych darczyńców znajdziemy jednak tak skompromitowane instytucje jak Goldman Sachs. Kandydaci na wiceprezydenta z reguły nie odgrywają pierwszoplanowych ról w amerykańskiej kampanii, ale jak spekuluje „The Guardian”, w przypadku Ryana może stać się inaczej. Wybór tak radykalnych pretendentów do tytułu zastępcy gospodarza Białego Domu stanowi rzadkość, chociaż podobnie republikanie uczynili również przed czterema laty stawiając na gubernatorkę Alaski, Sarah Pallin. Fot. Wikimedia Commons |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?