Bia³ystok: Platforma prywatyzuje miejskie ciep³o
[2012-09-25 22:07:31]
![]() W sprawie prywatyzacji z pracownikami MPEC spotka³ siê ju¿ wiceprezydent Andrzej Meyer. Szef zak³adowej „Solidarno¶ci”, S³awomir Grygoruk, przyznaje, ¿e jest zupe³nie zaskoczony tak± propozycj±. Jeszcze w kwietniu pyta³ Truskolaskiego o plany wobec spó³ki. Prezydent miasta niczego wówczas o tym nie wspomnia³. Ratusz spodziewa siê zarobiæ na prywatyzacji firmy kwotê niemniejsz± od jej rocznego przychodu, który w 2011 r. wyniós³ przesz³o 200 mln z³. Urzêdnicy narzekaj± na niskie dochody z dywidend. Argumentacja ta dziwi jednak w kontek¶cie tego, ¿e jest to najbardziej dochodowe przedsiêbiorstwo komunalne w Bia³ymstoku. Firma jest zad³u¿ona w niewielkim stopniu, wynikaj±cym jedynie z realizowanych przez ni± inwestycji i sukcesywnie sp³aca zaci±gniête przez siebie kredyty. Nie sposób tego powiedzieæ natomiast o administracji Tadeusza Truskolaskiego, za której rz±dów znacz±co zwiêkszy³ siê poziom zad³u¿enia bia³ostockiego samorz±du. Jak wskazuje opozycja, na razie nie s± znane ¿adne szczegó³y na temat prywatyzacji. W³adze zamierzaj± wymusiæ na radnych zgodê na to posuniêcie mimo, ¿e nie wiadomo kto by³by ich kontrahentem przy takiej transakcji, ani to na jakich warunkach zosta³aby przeprowadzona. Bia³ystok jest kolejnym miastem w Polsce, którego zarz±dcy zamierzaj± prywatyzowaæ dostawcê miejskiego ciep³a. W ubieg³ym roku wbrew woli mieszkañców analogiczn± decyzjê przeforsowa³y w³adze Warszawy kierowane przez kole¿ankê partyjn± Truskolaskiego, Hannê Gronkiewicz-Waltz. Fot. Wikimedia Commons |
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod pr±d!: Trzaskowski po³knie lewicê
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna ³±czyæ a nie dzieliæ
- Blog Rados³awa S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Bielsku-Bia³ej!
- Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
- 10 maja (sobota), godz. 11:00
- Zandberg w Tychach!
- Tychy, Plac Baczyñskiego
- 10 maja (sobota), godz. 15:00
- Zandberg w Katowicach!
- Katowice, plac Miarki
- 10 maja (sobota), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Go¼dzik
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, czê¶æ na górze
- od 25.10.2024, co tydzieñ o 17 w pi±tek
- Fotograf szuka pracy (Krk ma³opolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukujê
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
12 maja:
1834 - W Bernie w Szwajcarii powsta³a tajna organizacja postêpowa "M³oda Polska"; jej za³o¿ycielem by³ Joachim Lelewel.
1916 - W Dublinie zosta³ rozstrzelany James Connolly, czo³owy dzia³acz i teoretyk irlandzkiego ruchu socjalistycznego, przywódca powstania wielkanocnego.
1943 - Po upadku powstania w getcie warszawskim Szmul Zygielbojm, cz³onek Rady Narodowej z ramienia ¿ydowskiej socjalistycznej partii Bund, pope³ni³ samobójstwo przez samospalenie w prote¶cie przeciw bezczynno¶ci aliantów wobec ludobójstwa ¯ydów.
1949 - Urodzi³a siê Elena Salgado, polityk hiszpañska, dzia³aczka PSOE, w latach 2009-2011 pe³ni³a funkcjê wicepremiera oraz ministra finansów w rz±dzie José Zapatero.
1997 - W wyniku obra¿eñ odniesionych w wypadku samochodowym zmar³ prof. Wac³aw Dec, ceniony ginekolog i po³o¿nik. Decyzj± ³ódzkiego abp. W³. Zió³ka odmówiono odprawienia mszy i pochówku z udzia³em ksiêdza.
2008 - W Warszawie zmar³a Irena Sendlerowa, dzia³aczka spo³eczna zwi±zana z PPS, Sprawiedliwa w¶ród Narodów ¦wiata.
?