Bielsko-Biała: Ekolodzy z Klubu Gaja na celowniku PiS-u

[2006-03-21 23:42:05]

Działacze bielskiego Forum Młodych PiS-u wzięli sobie do serca list wiceministra edukacji Jarosława Zielińskiego, w który przestrzega on przed zagrożeniami płynącymi ze strony organizacji ekologicznych pacyfistycznych i antywojennych. Rozpoczęli właśnie akcję rozdawania wspomnianego listu dyrektorom bielskich szkół. Jaki jest ich cel? Chcą przestrzec przed ekologiczną organizacją Klub Gaja.

- To organizacja, która pod płaszczykiem działalności ekologicznej propaguje szkodliwe ideologicznie treści filozofii Wschodu - uważa Maurycy Rodak, lider Forum Młodych PiS-u. Zdaniem Rodaka niebezpieczeństwa jakie propaguje Klub Gaja to m.in. joga i wegetarianizm. - Same w sobie ani joga, ani wegetarianizm nie są groźne, jednak połączenie ich z różnego rodzaju warsztatami i szkoleniami zaczyna być niebezpieczne. Tak działają sekty. Dzieci i młodzież poddane takim zabiegom stają się w przyszłości podatniejsze na ich działanie - uważa działacz młodzieżówki PiS-u.

Zdanie Forum Młodych popiera Stanisław Pięta, poseł PiS-u z Bielska-Białej. - To działalność, która przez dyrektorów szkół powinna być trzymana z daleka - uważa Pięta.

Tomasz Zaniewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


30 czerwca:

1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.

1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.

1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.

1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.

1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.

2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.

2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.

2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.


?
Lewica.pl na Facebooku