Eurostat: Dane o bezrobociu w październiku
[2006-12-03 01:09:09]|
Najniższe bezrobocie zanotowano w Danii – 3,5 proc. (we wrześniu 2006 r.), w Holandii – 3,9 proc., w Irlandii i Estonii – po 4,2 proc. i w Austrii – 4,7 proc. Zdecydowanie najwyższe bezrobocie odnotowano w Polsce – 14,0 proc. i na Słowacji – 12,7 proc. Były to zarazem jedyne kraje UE, w których stopa bezrobocia przekroczyła 10 proc. W okresie październik 2005 r. – październik 2006 r. 20 krajów UE zanotowało spadek bezrobocia, w 3 państwach nastąpił jego wzrost, a w jednym stopa bezrobocia nie zmieniła się. Największy spadek bezrobocia odnotowano w Estonii (z 7,4 proc. do 4,2 proc.), w Danii (z 4,6 proc. we wrześniu 2005 r. do 3,5 proc. we wrześniu 2006 r.), w Słowenii (z 6,8 proc. do 5,4 proc.) i na Słowacji (z 15,9 proc. do 12,7 proc.). Wzrost bezrobocia odnotowano w Wielkiej Brytanii (z 4,7 proc. w sierpniu 2005 r. do 5,6 proc. w sierpniu 2006 r.), na Węgrzech (z 7,5 proc. do 7,9 proc.) i w Luksemburgu (z 4,7 proc. do 4,9 proc.). Wśród osób poniżej 25 roku życia bezrobocie w omawianym czasie spadło z 18,4 proc. do 17,3 proc. Najmniej bezrobotnych w tej kategorii wiekowej jest w Holandii – 6,6 proc., w Danii – 6,9 proc. (we wrześniu 2006 r.), w Estonii (7,9 proc. w trzecim kwartale 2006 r.) i w Irlandii – 8,7 proc. Najwięcej bezrobotnych poniżej 25 roku życia jest w Polsce – 29,1 proc., w Grecji (25,2 proc. w drugim kwartale 2006 r.) i na Słowacji – 24,9 proc. Bezrobocie wśród mężczyzn w UE spadło w okresie od października 2005 r. do października 2006 r. z 7,7 proc. do 6,9 proc., a wśród kobiet z 9,8 proc. do 9,1 proc. Eurostat podał też dane o stopie bezrobocia w USA i Japonii. W październiku bieżącego roku bezrobocie w USA wyniosło 4,4 proc. (rok wcześniej 5,0 proc.). Ostatnie dane na temat bezrobocia w Japonii pochodzą z września 2006 r., kiedy wynosiło ono 4,2 proc. (tyle samo, co we wrześniu 2005 r.). |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Cień ewangelikalnego fundamentalizmu
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
9 maja:
1907 - Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Henryk Baron, członek OB PPS.
1943 - W Auschwitz zginęła Danielle Casanova, francuska działaczka komunistyczna, współzałożycielka Jeunes Filles de France, działaczka ruchu oporu (Resistance).
1945 - Dowództwo niemieckie podpisało akt uroczystej kapitulacji przed ZSRR.
1960 - Amerykańskie apteki rozpoczęły sprzedaż pierwszej na świecie tabletki antykoncepcyjnej – Enovidu.
1974 - Afera Watergate: rozpoczęły się przesłuchania i proces impeachmentu prezydenta Richarda Nixona.
1987 - W Lesie Kabackim pod Warszawą miała miejsce największa katastrofa lotnicza w dziejach Polski - zginęły 183 osoby.
2013 - W Warszawie zmarł Krzystof Dunin-Wąsowicz, historyk , działacz PPS, odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.
2016 - Werner Faymann (SPÖ) ustąpił ze stanowiska kanclerza Austrii.
?






