Miller: Platforma liberalna w SLD

[2007-04-23 21:53:08]

Nie ma potrzeby pastwić się nad Leszkiem Millerem i jego pomysłami. On sam kompromituje się w sposób dostateczny i wszyscy, którzy liczyli na lewicowy zwrot sld przejrzą wreszcie na oczy.

Tym bardziej, że charyzmatyczny przewodniczący SLD nie zareagował na słowa Millera obrzydzeniem jakiego mogliby się spodziewać ludzie, którzy ciągle wierzą, że SLD nadal jest lewicą. Zamiast tego, mieliśmy pokaz płaszczenia się przed przedsiębiorcami wśród których SLD chce szukać swojego zaginionego elektoratu.

Ja osobiście się cieszę z inicjatywy Millera. Od dłuższego czasu apeluję, żeby SLD przyjęło nazwę Sojuszu Liberalno-Demokratycznego i odczepiło się od lewicy. Istnieje szansa, że dzięki Leszkowi Millerowi będziemy bliżej tego szczęśliwego momentu.

Bartosz Nowaczyk

Były premier i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller opublikował na swojej stronie internetowej manifest, w którym wezwał do mocniejszego podkreślenia liberalnego oblicza SLD.

W jego trzynastopunktowym dokumencie czytamy m.in.: Szybki rozwój nie jest jednak możliwy bez swobody działalności gospodarczej. To z kolei wymaga polityki liberalnej(...) Z tych powodów nie warto spierać się z rynkiem, ale należy go wspierać i rozwijać przedsiębiorczość oraz Spór między wolnym rynkiem, a socjalizmem został rozstrzygnięty a także: Liberalizm gospodarczy i społeczeństwo obywatelskie prowadzą najszybciej do budowy państwa dobrobytu.

Leszek Miller zapowiedział powołanie w ramach SLD Socjalliberalnej Platformy Programowej a o swojej inicjatywie powiadomił kierownictwo SLD. Szef Sojuszu Wojciech Olejniczak powiedział PAP, że popiera projekt Millera, a SLD jest partią opowiadającą się za gospodarką rynkową. Dodał też, że SLD będzie ubiegać się w przyszłości o głosy przedsiębiorców.

Zobacz także:


  drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


  lewica.pl w telefonie

  Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


  blogi - ostatnie wpisy


  co? gdzie? kiedy?

  Dlaczego młodziez nie głosuje na lewicę ?
  Wrocław, ul Kołłątaja 31
  28 marca (czwartek), godz. 18.00.
  Poszukuję książek
  "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
  Lca
  Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
  https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
  Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
  wszędzie
  zawsze
  Petycja o opodatkowaniu księży
  Nowy Lewicowy Vlog
  Warszawa
  Zapraszamy do współpracy
  Polska
  cały czas
  "Czerwony katechizm" - F. Czacki
  Zapraszam

  Więcej ogłoszeń...


  kalendarium

  19 marca:

  1844 - Urodziła się Minna Canth, dramatopisarka fińska; akcenty krytyki społecznej oraz problem równouprawnienia kobiet.

  1900 - Urodził się Frédéric Joliot-Curie, francuski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, członek Francuskiej Partii Komunistycznej.

  1965 - Jacek Kuroń i Karol Modzelewski ogłosili list otwarty skierowany do działaczy partyjnych PZPR i młodzieży ZMS.

  1993 - Sejm odrzucił Program Powszechnej Prywatyzacji.

  2007 - W katastrofie górniczej w kopalni "Uljanowskaja" w Rosji zginęło 108 górników.

  2017 - Frank-Walter Steinmeier (SPD) objął urząd prezydenta Niemiec.


   
  Lewica.pl na Facebooku