Chorzów: Pikieta pracowników Huty Batory
[2011-07-14 09:51:28]|
Protestujemy przeciwko długotrwałemu zatrudnieniu na umowy terminowe, przeciwko zatrudnianiu poprzez agencje pracy na umowy "śmieciowe" i przeciwko obniżaniu wynagrodzeń. Komitet protestacyjny rozwiązał się wczoraj, niemniej dziś protestujemy w imieniu pracowników - powiedziała Stefania Penkała, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Hucie Batory. Domagamy się aby zarząd Huty Batory i Alchemia wywiązały się z naszych uzgodnień. Przez dwa miesiące rozmawialiśmy, aby dojść do kompromisu, aby pracownicy, którzy przepracowali tutaj powyżej pięciu lat, a jest to grupa naprawdę spora, przeszła na stałe umowy - mówił z kolei Krzysztof Lurka, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w spółce. Władze spółki bronią outsourcingu, twierdząc, że w tej formie zatrudnienia widzi przyszłość firmy. W oświadczeniu podpisanym przez członków zarządu Grupy Kapitałowej Alchemia SA czytamy, że rozpoczęcie współpracy z największą na polskim rynku firmą outsourcingu personalnego są całkowicie zgodne z prawem i obejmują całą Grupę Kapitałową Alchemia. Jak podkreślono firma outsourcingowa, z którą współpracuje Huta Batory i cała Grupa Alchemia, jest solidnym pracodawcą, który oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, pełne ubezpieczenie i pakiety medyczne czy socjalne. Huta Batory to jeden z największych w Polsce i liczący się w Europie producent stalowych rur bez szwu o dużych przekrojach dla sektora energetycznego i chemicznego. Produkuje również wlewki w ponad 300 gatunkach. 100 proc. udziału w spółce należy do Grupy Kapitałowej Alchemia SA., do której należą ponadto Huta Bankowa, Rurexpol, Kuźnia Batory i Laboratorium Badań Batory. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Cień ewangelikalnego fundamentalizmu
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
14 maja:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.
2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.
?






