O energii pod patronatem Lewica.pl

[2011-12-07 13:13:18]

10 grudnia, o godzinie 16.30 w Pracowni Społecznej (Warszawa, ul. Górskiego 3 lok. 59, kl. 6) odbędzie się kolejne z cyklu spotkań Klubu Dyskusyjnego Lewicowej Alternatywy. Jego tytuł brzmi "Globalny kryzys energetyczny - co dalej?"

Globalizacja oraz wysoki uprzemysłowienie doprowadziły świat do sytuacji, w której mamy do czynienia z niedoborem energii. Świat staje przed problemem, w jaki sposób szybko i tanio wyprodukować dużą ilość energii. Zauważalna jest również ogólna tendencja odchodzenia od energii pochodzącej ze spalania paliw kopalnych, a w szczególności węgla. Co może stanowić alternatywę dla węgla? Czy taką alternatywę stanowi energia pozyskana przy pomocy elektrowni atomowych? Czy wizja awarii w takiej elektrowni może odstraszyć ludzkość od angażowania się w rozwój energetyki jądrowej? W jaki sposób to, co wydarzyło się w Czarnobylu oraz Fukuszimie może wpłynąć na rezygnację z energii atomowej na rzecz zielonej energii. Jaki sposób wytwarzania energii jest tak naprawdę przyjazny dla środowiska. Czy w ogóle możemy mówić o alternatywnych źródłach energii. A może czas najwyższy zastanowić się nad koniecznością oszczędzania energii. Gdzie i w jaki sposób oszczędzać energię? Na te i na wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć wspólnie na spotkaniu.

Patronat Medialny nad KDLA objęły: portal Lewica.pl, "Le Monde Diplomatique - edycja polska" oraz "Przegląd Anarchistyczny".

Wiecej o spotkaniu na stronie Klubu.

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


10 października:

1837 - W Paryżu zmarł Charles Fourier, francuski socjalista utopijny. Twórca terminu "feminizm".

1870 - Urodził się Franciszek Trąbalski, działacz PPS; od 1948 w PZPR.

1898 - Urodził się Karl Bielig , niemiecki polityk, deputowany Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).

1903 - Sufrażystka Emmeline Pankhurst utworzyła Women's Social i Political Union (Społeczno-Polityczną Unię Kobiet).

1906 - Z wyroku rosyjskiego sądu polowego stracono 5 robotników, uczestników powstania łódzkiego.

1911 - Na apel Ligi Związkowej wybuchło powstanie w Chinach, które doprowadziło do proklamowania republiki.

1923 - Urodził się Uri Avnery, izraelski dziennikarz, lewicowy polityk i aktywista antywojenny.

1926 - We Lwowie utworzono Ukraińskie Włościańsko-Robotnicze Zjednoczenie Socjalistyczne.

1930 - Urodził się Harold Pinter, brytyjski dramaturg, reżyser teatralny i scenarzysta. Laureat literackiej Nagrody Nobla w 2005. Zdeklarowany lewicowiec. Surowy krytyk polityki USA

1939 - Odbyło się pierwsze posiedzenie Głównej Rady Politycznej przy dowódcy organizacji Służba Zwycięstwu Polski. Przewodniczącym GRP został socjalista Mieczysław Niedziałkowski.

2002 - Sejm RP przyjął ustawę o płacy minimalnej.


?
Lewica.pl na Facebooku