Niemcy wprowadzają zakaz zoofilii

[2012-11-28 15:12:29]

14 grudnia Bundstag ma przegłosować prawo, zgodnie z którym zwierzęta nie powinny być wykorzystywane dla osobistych aktywności seksualnych ani udostępniane osobom trzecim dla aktywności seksualnych… i w ten sposób zmuszane do zachowania się w sposób, który jest nieodpowiedni dla ich gatunków. Jeżeli nowa ustawa przejdzie, to zoofilia, która w Niemczech od 1969 roku jest legalna, zostanie zakazana.

Aktywiści praw zwierząt z zadowoleniem przyjmują zapowiedź delegalizacji, ale podkreślają, że jest ona używana do odwracania uwagi od bardziej rozpowszechnionych i polnych problemów związanych z prawami zwierząt. Ilse Aigner, ministrze rolnictwa z centroprawicowego rządu Angeli Merkel, stawia się zarzut, że podjęła walkę z sodomią po to, aby udobruchać aktywistów, którzy domagają się regulacji w przemyśle hodowlanym, a konkretnie zakazu obcinania świniom ogonów, kastracji prosiaków i piętnowania koni bez znieczulenia.

Michel Kiok, 52-letni bibliotekarz z Monachium, który żyje ze swoim ośmioipółletnim owczarkiem alzackim Cessie, w czymś, co określa jako związek, powiedział dziennikowi „The Guardian”, że zoofile zostali złożeni na ołtarzu leniwego kompromisu. Wyjaśnił: Nie mamy nic wspólnego z ludźmi, którzy wykorzystują zwierzęta. Chcemy dla nich tego, co najlepsze. Nie może być tak, że obustronnie zadawalający kontakt seksualny pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem jest zakazywany, ponieważ jest niekorzystny dla gatunków, a znęcanie się nad zwierzętami w przemyśle rolniczym trwa nadal.

Kiok powiedział, że aktywiści grozili mu odebraniem psa, a nawet śmiercią. Ogłosili na Facebooku, że mają adresy 800 zoofili i będą starać się o odebranie im zwierząt.

Szacuje się, że w Niemczech jest około 100 tysięcy zoofili, jednak społeczna dezaprobata sprawia, że do grupy Zaangażowania Zoofili na rzecz Tolerancji i Informacji, którego prezesem jest Kiok, należy jedynie około stu z nich.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


12 maja:

1834 - W Bernie w Szwajcarii powstała tajna organizacja postępowa "Młoda Polska"; jej założycielem był Joachim Lelewel.

1916 - W Dublinie został rozstrzelany James Connolly, czołowy działacz i teoretyk irlandzkiego ruchu socjalistycznego, przywódca powstania wielkanocnego.

1943 - Po upadku powstania w getcie warszawskim Szmul Zygielbojm, członek Rady Narodowej z ramienia żydowskiej socjalistycznej partii Bund, popełnił samobójstwo przez samospalenie w proteście przeciw bezczynności aliantów wobec ludobójstwa Żydów.

1949 - Urodziła się Elena Salgado, polityk hiszpańska, działaczka PSOE, w latach 2009-2011 pełniła funkcję wicepremiera oraz ministra finansów w rządzie José Zapatero.

1997 - W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym zmarł prof. Wacław Dec, ceniony ginekolog i położnik. Decyzją łódzkiego abp. Wł. Ziółka odmówiono odprawienia mszy i pochówku z udziałem księdza.

2008 - W Warszawie zmarła Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z PPS, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata.


?
Lewica.pl na Facebooku