Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro
[2015-01-19 18:13:47]
Polska udzieli Ukrainie kredytu w wysokości 100 milionów euro. Pieniądze te mają być przeznaczone na odbudowę Donbasu i wspieranie reform w tym kraju. Służby prasowe ukraińskiego prezydenta poinformowały, że premier Ewa Kopacz powiedziała o zamiarze utworzenia linii kredytowej podczas spotkania z Petrem Poroszenką.
W czasie pobytu w Kijowie szefowa polskiego rządu spotyka się z prezydentem i premierem Ukrainy. Wizyta Kopacz w ukraińskiej stolicy jest pierwszą od ponad trzech lat podróżą szefa polskiego rządu do tego kraju. W kwietniu 2011 roku Kijów odwiedził ówczesny premier Donald Tusk. Miało to związek z przygotowaniami do Euro 2012.
W grudniu 2014 roku Polskę odwiedził prezydent Poroszenko, który wygłosił między innymi przemówienie w Sejmie. Spotkał się też z prezydentem Bronisławem Komorowskim, premier Kopacz oraz marszałkami Sejmu i Senatu.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1902 - Urodził się Alexandre Kojève, właśc. Aleksandr Kożewnikow, francuski filozof pochodzenia rosyjskiego, którego seminarium o Heglu ukształtowało kolejne pokolenia lewicujących, francuskich filozofów.
1914 - Zmarł Daniel De Leon, amerykański działacz socjalistyczny.
1919 - Zjazd spółdzielni robotniczych w Warszawie powołał Związek Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych.
1930 - Wybory do Sejmu Śląskiego II kadencji; sukces ugrupowań niemieckich; PPS - 4 mandaty, komuniści - 2.
1967 - W Grecji Andreas Papandreu został uwięziony przez reżim czarnych pułkowników.
1983 - Odbył się "dzień narodowego protestu" w Chile – pokojowa demonstracja przeciw reżimowi wojskowemu gen. Augusto Pinocheta i na rzecz swobód obywatelskich.
2007 - Trybunał Konstytucyjny orzekł o częściowej niekonstytucyjności ustawy lustracyjnej opracowanej przez PiS.
2019 - Na YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu w reżyserii Tomasza Sekielskiego