Pocztowcy strajkują
[2008-06-03 21:39:04]|
Rzecznik komitetu protestacyjnego NSZZ "Solidarność" Poczty Polskiej zapowiedział złożenie do prokuratury doniesienia przeciwko dyrektorowi Centrum Poczty w Warszawie. Andrzej Warpas powiedział, że rozsyłał on pisma, w których groził uczestnikom strajku zwolnieniem z pracy. Z kolei dyrekcja Poczty złożyła do prokuratury doniesienie przeciwko organizatorom strajku. Jej zdaniem jest on nielegalny. Andrzej Warpas oświadczył, że strajkujący są gotowi do rozmów z dyrekcją Poczty. Dodał jednak, że jego zdaniem jest potrzebna interwencja organu właścicielskiego Poczty, jakim jest Ministerstwo Infrastruktury. Dotąd nie interesowało się ono sytuacją. Minister Cezary Grabarczyk lub jego zastępca brali udział w niektórych spotkaniach związkowców z dyrekcją Poczty. Jednak - jak twierdzi Warpas - nie byli gotowi do wyjścia naprzeciw postulatom związkowców, a tylko potwierdzali stanowisko dyrekcji. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 kwietnia:
1904 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego lewicowego dziennika L'Humanité.
1905 - Pierwsze walki na barykadach prowadzone z policją i wojskiem przez łódzkich robotników.
1916 - Urodził się Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.
1937 - Podczas strajku chłopskiego w Racławicach doszło do starć z policją, w wyniku których zginęło trzech chłopów.
1945 - 1945 – Oddział Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” dokonał masakry 160 ukraińskich mieszkańców Piskorowic i okolicznych wsi.
1955 - W Princeton zmarł Albert Einstein, genialny fizyk, socjalista.
1970 - W Warszawie zmarł Michał Kalecki, wybitny ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek rzeczywisty PAN.
1973 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego centrolewicowego dziennika Libération.
?






