Boliwia: Morales podsumowuje wizyty w Libii i Iranie

[2008-09-08 18:21:28]

5 sierpnia prezydent Boliwii Evo Morales (na zdjęciu) podsumował podczas konferencji prasowej swoje wizyty w Libii i Iranie gdzie spotkał się z szefami obu państw Muammarem Kadafim i Mahmudem Ahmadineżadem.

Pracujemy z Libią wspólnie nad zacieśnieniem naszych relacji i gwarancjami wspólnych inwestycji zwłaszcza w przemyśle gazowym w którym nasz partner ma duże doświadczenie - powiedział Morales. Odnosząc się do wizyty w Iranie boliwijski prezydent stwierdził: Zagwarantujemy stosunki z Iranem, gdyż widzimy możliwość współpracy przy wielu przedsięwzięciach. Byłem pod wrażeniem ich rozwoju w przemyśle petrochemicznym i zysków które osiągają każdego roku z tego tytułu.

Podczas konferencji prasowej Morales chwalił irańskie rolnictwo które ten środkowoazjatycki kraj rozwija na wielu obszarach pustynnych. Poinformował, że w najbliszych dniach do Boliwii ma przyjechać komisja ekspertów z Iranu której celem będzie stworzenie programu rozwoju przemysłu petrochemicznego w andyjskim państwie. Dodał, że rząd Boliwii rozważa przeniesienie ambasady tego kraju z Egiptu do Iranu.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


27 kwietnia:

1848 - Francja zniosła niewolnictwo.

1937 - W Rzymie zmarł Antonio Gramsci, włoski działacz robotniczy, teoretyk marksizmu, filozof.

1956 - Sejm PRL przyjął ustawę o warunkach przerywania ciąży, liberalizującą przepisy aborcyjne.

1959 - Liu Szao-tsi zastąpił Mao Tse-tunga na stanowisku Przewodniczącego ChRL.

1968 - Na mocy przyjętego w październiku Abortion Act w Wielkiej Brytanii przerywanie ciąży stało się legalne.

1972 - W Bukareszcie zmarł Kwame Nkrumah, postępowy polityk afrykański, premier i prezydent Ghany, działacz ruchu panafrykańskiego, 1963 jeden z inicjatorów OJA, obalony przez wojsko.

1994 - Zakończyły się pierwsze wielorasowe wybory parlamentarne w RPA, w których zwyciężył Afrykański Kongres Narodowy Nelsona Mandeli, uzyskując 62,65% głosów


?
Lewica.pl na Facebooku