Boliwia: Morales podsumowuje wizyty w Libii i Iranie

[2008-09-08 18:21:28]

5 sierpnia prezydent Boliwii Evo Morales (na zdjęciu) podsumował podczas konferencji prasowej swoje wizyty w Libii i Iranie gdzie spotkał się z szefami obu państw Muammarem Kadafim i Mahmudem Ahmadineżadem.

Pracujemy z Libią wspólnie nad zacieśnieniem naszych relacji i gwarancjami wspólnych inwestycji zwłaszcza w przemyśle gazowym w którym nasz partner ma duże doświadczenie - powiedział Morales. Odnosząc się do wizyty w Iranie boliwijski prezydent stwierdził: Zagwarantujemy stosunki z Iranem, gdyż widzimy możliwość współpracy przy wielu przedsięwzięciach. Byłem pod wrażeniem ich rozwoju w przemyśle petrochemicznym i zysków które osiągają każdego roku z tego tytułu.

Podczas konferencji prasowej Morales chwalił irańskie rolnictwo które ten środkowoazjatycki kraj rozwija na wielu obszarach pustynnych. Poinformował, że w najbliszych dniach do Boliwii ma przyjechać komisja ekspertów z Iranu której celem będzie stworzenie programu rozwoju przemysłu petrochemicznego w andyjskim państwie. Dodał, że rząd Boliwii rozważa przeniesienie ambasady tego kraju z Egiptu do Iranu.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Bielsku-Białej!
Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
10 maja (sobota), godz. 11:00
Zandberg w Tychach!
Tychy, Plac Baczyńskiego
10 maja (sobota), godz. 15:00
Zandberg w Katowicach!
Katowice, plac Miarki
10 maja (sobota), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona

Więcej ogłoszeń...


12 maja:

1834 - W Bernie w Szwajcarii powstała tajna organizacja postępowa "Młoda Polska"; jej założycielem był Joachim Lelewel.

1916 - W Dublinie został rozstrzelany James Connolly, czołowy działacz i teoretyk irlandzkiego ruchu socjalistycznego, przywódca powstania wielkanocnego.

1943 - Po upadku powstania w getcie warszawskim Szmul Zygielbojm, członek Rady Narodowej z ramienia żydowskiej socjalistycznej partii Bund, popełnił samobójstwo przez samospalenie w proteście przeciw bezczynności aliantów wobec ludobójstwa Żydów.

1949 - Urodziła się Elena Salgado, polityk hiszpańska, działaczka PSOE, w latach 2009-2011 pełniła funkcję wicepremiera oraz ministra finansów w rządzie José Zapatero.

1997 - W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym zmarł prof. Wacław Dec, ceniony ginekolog i położnik. Decyzją łódzkiego abp. Wł. Ziółka odmówiono odprawienia mszy i pochówku z udziałem księdza.

2008 - W Warszawie zmarła Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z PPS, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata.


?
Lewica.pl na Facebooku