PPP o działaniach SLD ws. ustawy o komercjalizacji służby zdrowia

[2008-10-21 18:11:01]

21 października Polska Partia Pracy przyjęła stanowisko dotyczące działań Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie głosowanej obecnie w Sejmie ustawy o komercjalizacji służby zdrowia, w związku z pojawiającymi się spekulacjami na temat możliwego poparcia przez tę partię planów Platformy Obywatelskiej,

Lewicowa partia polityczna - a za taką uważa się SLD - nie może nawet pomyśleć o urynkowieniu lecznictwa, a co dopiero popierać takie rozwiązania! Lewica musi stać po stronie ludzi, ludzi najuboższych. Tymczasem w przypadku SLD mamy do czynienia z forsowaniem antyspołecznych rozwiązań, które uderzą w osoby najgorzej sytuowane - czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodniczącego PPP Bogusława Ziętka.

Zdaniem PPP oświadczenia przewodniczącego Klubu Parlamentarnego SLD Wojciecha Olejniczaka o tym, że SLD daje zielone światło projektom PO jest przejawem całkowitego oderwania od wartości lewicowych, a składając takie deklaracje SLD potwierdza, że nie jest lewicą.

Domagamy się zaprzestania określania tym mianem partii, która opowiada się za rozwiązaniami umożliwiającymi prywatyzację szpitali ponieważ kompromituje to idee autentycznej lewicy w społeczeństwie - czytamy w dalszej częsci stanowiska.

Według Polskiej Partii Pracy poprawki SLD wniesione do projektu ustawy przekształceń szpitali w spółki prawa handlowego są tylko polityczną zagrywką, które nie zapobiegną sprzedaży, likwidacji, upadłości i prywatyzacji szpitali w Polsce.

Tak ważne zmiany systemowe, muszą podlegać głosowaniu w ogólnokrajowym referendum i odbywać się za zgodą wszystkich obywateli. Nie można tych decyzji pozostawać w rękach klik zainteresowanych przejęciem szpitali i uwłaszczeniem się na ich majątku oraz decyzjom partii politycznych, które za nic mają swoje obietnice i deklaracje przedwyborcze, a także wierność głoszonym ideałom - napisano w zakończeniu.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


18 kwietnia:

1904 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego lewicowego dziennika L'Humanité.

1905 - Pierwsze walki na barykadach prowadzone z policją i wojskiem przez łódzkich robotników.

1916 - Urodził się Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1937 - Podczas strajku chłopskiego w Racławicach doszło do starć z policją, w wyniku których zginęło trzech chłopów.

1945 - 1945 – Oddział Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” dokonał masakry 160 ukraińskich mieszkańców Piskorowic i okolicznych wsi.

1955 - W Princeton zmarł Albert Einstein, genialny fizyk, socjalista.

1970 - W Warszawie zmarł Michał Kalecki, wybitny ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek rzeczywisty PAN.

1973 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego centrolewicowego dziennika Libération.


?
Lewica.pl na Facebooku