Nowa Zelandia: Deputowana Zielonych wierzy w teorie spiskowe?
[2009-11-22 16:21:45]
![]() Organizacja której szefuje Gage twierdzi, że zamachu z 11 września 2001 roku na wieże bliźniacze wieże World Trade Center i Pentagon dokonał rząd Stanów Zjednoczonych, używając materiałów wybuchowych. Lider Architects & Engineers for 9/11 Truth jeździ obecnie po świecie i próbuje przekonywać do swoich racji. Dowiedziałam się o tym, że jest wielu specjalistów którzy twierdzą, że wieże nie mogły rozpaść się w ten sposób w jaki to nastąpiło w wyniku uderzenia samolotu - stwierdziła Fitzsimons po spotkaniu. Odpowiadając na pytanie czy zaprzecza oficjalnej wersji zamachu z 11 września powiedziała: Mam otwarty umysł. Nie interesują mnie teorie konspiracyjne, interesują mnie dowody. Odnosząc się do tej rozmowy Matthew Dentith z Uniwersytetu Auckland, piszący doktorat na temat teorii konspiracyjnych, powiedział dziennikowi "New Zealand Herald", że spotkanie z Gage`em świadczy o naiwności Fitzsimons i dodaje wiarygodności grupom posługującym się antysemicką retoryką. Jeanette Fitzsimons początkowo działała w Partii Wartości (Values Party), startując z jej listy w wyborach parlamentarnych w 1978 i 1981 roku. Po wejściu tego ugrupowania w skład Partii Zielonych Nowej Zelandii zaangażowała się w jej działalność. W latach 1995-2009 była współprzewodniczącą partii. Od 1996 roku jest deputowaną do nowozelandzkiego parlamentu, początkowo z listy lewicowego ugrupowania Sojusz (Alliance), z którym Zieloni stworzyli koalicję, a od 1999 roku z ramienia Partii Zielonych Nowej Zelandii. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
28 kwietnia:
1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .
1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.
1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.
2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.
2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.
2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.
?







