Pakistan: Spłonęło kolejnych 40 cystern NATO

[2010-10-07 08:07:25]

Partyzanci w Pakistanie zniszczyli w dwóch osobnych atakach zniszczyli co najmniej 40 cystern z paliwem, należących do NATO. Pierwszy atak miał miejsce w Quetta, drugi w Nowshera na północnym zachodzie.

Jak podaje bbc.co.uk, zamachy na cysterny wzmogły się odkąd Pakistan zamknął swoje główne drogi do Pakistanu w reakcji na zabicie przez amerykańską armię trzech pakistańskich żołnierzy w ataku z powietrza 30 września. Śmierć Pakistańczyków z rąk sojuszniczej armii USA wywołała bardzo gwałtowne reakcje opinii publicznej - antynatowskie demonstracje.

Ambasadorka USA w Pakistanie Anne Patterson opisała wydarzenie jako okropny wypadek i powiedziała, że przekazuje przeprosiny w imieniu narodu amerykańskiego. Również gen. Dawid Petaeus z NATO przeprosił i obiecał, że dołoży starań, aby podobne wypadki nie miały miejsca w przyszłości.

Jarosław Klebaniuk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


28 kwietnia:

1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .

1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.

1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.

2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.

2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.

2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.

2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.


?
Lewica.pl na Facebooku