Hiszpania: Premier chce wykluczenia Izraela z Eurowizji
[2025-05-20 11:04:59]
![]() Sánchez (PSOE) uważa, że Unia Europejska powinna potraktować izraelski reżim Benjamina Netanjahu tak samo jak rosyjski reżim Władimira Putinowi, szczególnie w odniesieniu do udziału Izraela w zawodach sportowych lub kulturalnych. W odniesieniu do wydarzenia Eurowizji, które odbyło się w zeszły weekend, polityk bezpośrednio zaproponował wykluczenie izraelskich uczestników. Hiszpańska RTVE zwróciła się do Europejskiej Unii Nadawców (EBU), organizatora konkursu, o audyt w celu wyjaśnienia sposobu dystrybucji głosów hiszpańskiej publiczności. Być może inni europejscy nadawcy publiczni też zdecydują się na ten krok. Reprezentująca Izrael Yuval Raphael otrzymała w sumie aż 297 punktów od publiczności wszystkich krajów, w tym maksymalną ilość (12) m.in. od hiszpańskiej. Było to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jej piosenka New Day Will Rise w porównaniu do innych utworów, które zdobyły dużą liczbę punktów, nie cieszyła się popularnością w serwisach streamingowych czy na YouTube. W ostatnich tygodniach przywódcy m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec czy Kanady nie tylko ostro krytykowali ofensywę i blokadę Gazy, ale też grozili Izraelowi sankcjami, a Unia Europejska zapowiada rewizję traktatu o wzajemnych stosunkach. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 kwietnia:
1904 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego lewicowego dziennika L'Humanité.
1905 - Pierwsze walki na barykadach prowadzone z policją i wojskiem przez łódzkich robotników.
1916 - Urodził się Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.
1937 - Podczas strajku chłopskiego w Racławicach doszło do starć z policją, w wyniku których zginęło trzech chłopów.
1945 - 1945 – Oddział Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” dokonał masakry 160 ukraińskich mieszkańców Piskorowic i okolicznych wsi.
1955 - W Princeton zmarł Albert Einstein, genialny fizyk, socjalista.
1970 - W Warszawie zmarł Michał Kalecki, wybitny ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek rzeczywisty PAN.
1973 - Ukazało się pierwsze wydanie francuskiego centrolewicowego dziennika Libération.
?







