Parlament Studentow chce zwiększenia ulgi na przejazdy PKP

[2006-10-23 23:51:36]

We wtorek Parlament Studentów złoży na ręce marszałka sejmu projekt ustawy w sprawie 49-procentowej ulgi na przejazdy koleją. Już wkrótce zacznie też zbierać podpisy pod projektem.

Pięć lat temu ówczesny rząd zmniejszył ulgę na przejazdy PKP z 50 do 37 proc. Umotywowano to koniecznością dokonania oszczędności w budżecie.

Teraz studenci postanowili walczyć o tańsze bilety. Przewodniczący Parlamentu Studentów Arkadiusz Doczyk tłumaczy, że dla coraz większej liczby młodych ludzi bilety kolejowe są za drogie. Taka ulga jak dziś często uniemożliwia studia na wybranej uczelni. Nikt, kto nie ma pieniędzy, nie podejmie decyzji, by studiować 200-300 km od domu - dodał.

Studenci chcą także, aby 49-procentowa ulga na przejazdy pociągami obejmowała również licealistów. Wyliczyli, że większa ulga będzie kosztować budżet państwa 150 mln zł rocznie.

Waldemar Chamala



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku