Sondaż: Polacy nie chcą amerykańskiej tarczy

[2007-01-31 11:10:17]

Z sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie "Życia Warszawy" wynika, że 53 proc. Polaków jest przeciwnych ulokowaniu w naszym kraju amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Pomysł ten popiera z kolei 34 proc. badanych.

Sprzeciw wobec ulokowania w Polsce antyrakiet częściej wyrażają kobiety (63,9 proc.) niż mężczyźni (43,2 proc.). Umieszczeniu w Polsce tarczy sprzeciwiają się częściej ludzie starsi, powyżej 50. roku życia (49,5 proc.) niż osoby w średnim wieku 30-49 lat (38,5 proc.).

Największymi przeciwnikami tego pomysłu są jednak najmłodsi, blisko 60 proc. osób przed 30 rokiem życia nie zgadza się na instalację w Polsce tarczy antyrakietowej.

Badanie zostało zrealizowane 23-25 stycznia. Pentor zapytał o tarczę 800 osób w wieku powyżej 15 lat.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
Polska
22 luty 2026
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku