Warszawska Federacja Młodych Socjaldemokratów w wydanym wczoraj oświadczeniu sprzeciwiła się przyznaniu liderowi SdPl Markowi Borowskiemu pierwszego miejsca na warszawskiej liście wyborczej LiD. Jednocześnie wyraziła wsparcie dla mającego mieć drugie miejsce na liście Ryszarda Kalisza.
Zdaniem działaczy FMS pierwsze miejsce na liście należy się działaczowi SLD, ponieważ Sojusz, jako jedyna z partii tworzących LiD, ma obecnie swoją reprezentację w parlamencie.
Młodzi działacze FMS z Warszawy napisali również: Apelujemy o nietraktowanie młodych, wykształconych osób, jedynie jak osoby, które mają zapełnić miejsca na listach. Są to ludzie mający przygotowanie merytoryczne oraz doświadczenie w lokalnych samorządach, urzędach, swoich firmach i chcą pracować dla społeczeństwa. Dlatego czas zmienić przyzwyczajenia i dopuścić młode pokolenie.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1834 - W Bernie w Szwajcarii powstała tajna organizacja postępowa "Młoda Polska"; jej założycielem był Joachim Lelewel.
1916 - W Dublinie został rozstrzelany James Connolly, czołowy działacz i teoretyk irlandzkiego ruchu socjalistycznego, przywódca powstania wielkanocnego.
1943 - Po upadku powstania w getcie warszawskim Szmul Zygielbojm, członek Rady Narodowej z ramienia żydowskiej socjalistycznej partii Bund, popełnił samobójstwo przez samospalenie w proteście przeciw bezczynności aliantów wobec ludobójstwa Żydów.
1949 - Urodziła się Elena Salgado, polityk hiszpańska, działaczka PSOE, w latach 2009-2011 pełniła funkcję wicepremiera oraz ministra finansów w rządzie José Zapatero.
1997 - W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym zmarł prof. Wacław Dec, ceniony ginekolog i położnik. Decyzją łódzkiego abp. Wł. Ziółka odmówiono odprawienia mszy i pochówku z udziałem księdza.
2008 - W Warszawie zmarła Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z PPS, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata.