Warszawa: Burzliwe spotkanie na temat budowy elektrowni jądrowych w Polsce
[2010-02-22 10:16:46]|
Organizatorami konferencji byli: Federacja Młodych Socjaldemokratów Warszawa oraz Stowarzyszenie Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej - Polska. W spotkaniu udział wzięli członkowie FMS Warszawa oraz goście, w tym Dariusz Szwed - współprzewodniczący partii Zieloni 2004. Gościem specjalnym spotkania i jednocześnie prelegentem był doc. dr inż. Andrzej Strupczewski, ekspert wiodący Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w sprawach bezpieczeństwa reaktorów i analiz porównawczych ryzyka, ekspert Komisji Europejskiej ds. bezpieczeństwa reaktorów, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Jądrowego przy Instytucie Energii Atomowej w Świerku, uczestnik w ponad 30 misjach w zakresie bezpieczeństwa jądrowego do elektrowni jądrowych i reaktorów badawczych - Bułgaria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rosja, Irak, Iran, Egipt, Syria, Chiny, USA, Finlandia. W spotkaniu spróbowano odpowiedzieć na pytania dotyczące m. in. bezpieczeństwa elektrowni jądrowych (EJ), wpływu EJ na środowisko naturalne oraz kosztów wytwarzania energii przez EJ. Było wielu zwolenników budowy EJ w Polsce, jak również przeciwników - co spowodowało niejednokrotnie burzliwą dyskusję w sali. Uczestnicy konferencji podkreślili, że spotkania dotyczące budowy elektrowni jądrowych w Polsce powinny odbywać się jak najczęściej, gdyż społeczeństwo nie posiada pełnej wiedzy na temat zagadnień związanych z EJ. Więcej informacji na temat EJ, w tym planów ich budowania w Polsce znajdują się tutaj. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Toksyny idei narodu wybranego
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Dekadencja
- Cisza krzyczy: Jak Instytut Narutowicza promuje Grzegorza Brauna, czyli czego nie kuma Przemysław Wi
- Pod prąd!: Stabilizator Czarzasty
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Szukam wspólnika do programu zwalczania nienawiści w internecie
- Polska
- 22 luty 2026
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
28 kwietnia:
1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .
1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.
1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.
2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.
2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.
2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.
?






