Kilka słów o "Democracy Now!"
2012-02-07 04:53:07
Democracy Now! to anglojęzyczny, niezależny godzinny program informacyjny o zasięgu międzynarodowym, prowadzony przez wielokrotnie nagradzanych dziennikarzy, Amy Goodman and Juana Gonzaleza. Democracy Now! prezentuje opinie często pomijane w korporacyjnych mediach, uzupełniając je o perspektywę historyczną. Program jest miejscem debat na najważniejsze tematy współczesności.

Democracy Now! powstało w 1996 roku jako codzinny program wyborczy, emitowany na falach kilkunastu lokalnych stacji radiowych, ale szybko przekształciło się w największy kolaboracyjny projekt medialny w Ameryce Północnej. W tej chwili program jest nadawany po angielsku i hiszpańsku przez ponad 800 stacji radiowych i telewizyjnych w całych Stanach Zjednoczonych. Jest on również dostępny w całości – audio, wideo i transkrypt – w internecie. Magazyn Time uznał Democracy Now! za jeden z najlepszych podcastów („Pick of the Podcasts”) obok bardzo znanego Meet the Press ze stacji NBC.

Democracy Now! nie jest finansowane z reklam, donacji korporacyjnych ani grantów rządowych. Jedynym źródłem utrzymania programu są sumy ofiarowane przez indywidualnych darczyńców.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Democracy Now!, najlepiej odwiedzić stronę internetową programu: democracynow.org.

Od jutra będę na łamach tego bloga prezentował polskie tłumaczenie najważniejszych wiadomości, pochodzących z serwisu Democracy Now!. Mam nadzieję, że przybliży to czytelnikom realia społeczne i polityczne Stanów Zjednoczonych.

Zapraszam serdecznie!

Michał Błażejczyk

następny komentarze