DN! - Wiadomości z 15 lutego 2012
2012-02-16 05:37:14

NATO przyznaje się do zabcia ośmiorga dzieci w nalocie w AfganistanieDowodzone przez Amerykanów siły NATO w Afganistanie przeprosiły za nalot, który w ubiegłym tygodniu zabił ośmioro afgańskich dzieci. Okoliczni mieszkańcy od razu obwinili NATO, ale siły koalicyjne dopiero po kilku dniach przyznały się do winy. Generał Lewis Boone, rzecznik prasowy NATO, potwierdził nalot i wyraził ubolewanie:

"Przede wszystkim pragnę złożyć szczere kondolencje rodzinom ośmiorga ofiar, które straciły życie w wyniku nalotu sił koalicyjnych. Pomimo tego, że taktyczne dyrektywy były szczegółowo przestrzegane, znamy w tej chwili nieszczęśliwe rezultaty tego zdarzenia."


Według raportu ONZ, liczba ofiar cywilnych w Afganistanie wzrosła w ubiegłym roku piąty rok z rzędu - z niemal 2800 do ponad 3000.

272 osoby zginęły w pożarze więzienia w HondurasieW pożarze więzienia w Hondurasie zginęło przynajmniej 272 więźniów. Wielu z nich spłonęło żywcem w swoich celach. O przyczynienie się do śmierci więźniów oskarżono posiadającego klucze strażnika, który był nieobecny podczas zdarzenia. Pożar wybuchł w nocy z wtorku na środę w więzieniu, położonym około 144 km na północ od stolicy kraju, Tegucigalpy.

Miłośnicy zwierząt domowych protestują przeciwko Romney'emuGrupa miłośników psów zorganizowała we wtorek przed wystawą rasowych psów Westminster Kennel Club Dog Show w Madison Square Garden w Nowym Jorku protest przeciwko kandydatowi na kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta, Mittowi Romney'emu. Obrońcy praw zwierząt krytykują Romney'ego za przewożenie swojego psa w klatce zamocowanej na dachu samochodu podczas wakacji w latach 1980-tych. Protestujący przyprowadzili na demonstrację swoich czworonożnych pupili.

Alan Charney: "Celem naszej akcji było wykorzystanie wystawy jako sposobu na przekazanie szerszej publiczności informacji o złym traktowaniu swojego psa przez Mitta Romney'ego wiele lat temu. Interesuje nas to, co ten epizod mówi o jego charakterze i o tym, czy w związku z tym jest on odpowiednim kandydatem na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Osoba, która jest w stanie potraktować swoje zwierzę w taki sposób, jak Mitt Romney, nie jest raczej najlepszym kandydatem na prezydenta."

poprzedninastępny komentarze